Fototerapia

fototerapia gdynia FOTOTERAPIA fototerapia gdynia fototerapia gdynia

Fototerapia

Od dziesiątków lat stosowano promieniowanie ultrafioletowe w leczeniu najczęstszych schorzeń dermatologicznych: łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Fototerapia wykorzystuje pewne właściwości światła widzialnego i ultrafioletu (UV) w dokładnie kontrolowanych dawkach. Centrum dysponuje pełną gamą możliwości w dziedzinie fototerapii.

Na wyposażeniu znajduje się kabina do naświetlańz Waldmann emitująca światło UVB311 i UVA oraz lampy do terapii celowanej poszczególnych okolic ciała, pozwalające na dostosowanie leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

PUVA

Przed ekspozycją na ultrafiolet pacjent zażywa roślinne leki z grupy tzw. psoralenów. Jest to klasyczna fototerapia stosowana w leczeniu łuszczycy zwyczajnej, łuszczycy krostkowej, atopowego zapalenia skóry, przyłuszczycy, mycosis fungoides, morphea, liszaja płaskiego, fotodermatoz i innych.

UVB311

Odmiana nowoczesnej fototerapii bez konieczności spożywania leków doustnych. Pomaga w przypadku łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, w świerzbiączce, bielactwie, przyłuszczycy, w leczeniu świądu i w profilaktyce fotodermatoz (czyli nietolerancji słońca) i innych.

 

GODZINY NAŚWIETLAŃ

od 01.01.2023

(po wcześniejszej rezerwacji terminu w rejestracji)

 

Poniedziałek 15:00 – 19:00

Wtorek – nieczynne

Środa 15:00 – 19:00

Czwartek – nieczynne

Piątek 15:00 – 19:00

STANOWISKA DO NAŚWIETLEŃ PUVA/UVB311